Sport Košarka

EUROPSKO PRVENSTVO KOŠARKAŠA DO 20 GODINA

IPAK NIŠTA OD POLUFINALA Francuska će se, a ne Hrvatska, boriti za medalju

Hrvatska neće igrati u polufinalu Europskog prvenstva košarkaša do 20 godina, koje se igra u Tel Avivu, već će na kraju razigravati za poredak od 5. do 8. mjesta nakon što je u četvrtfinalu poražena od Francuske sa 71:63.

Loše su naši otvorili utakmicu - Francuska je prvu četvrtinu dobila s 23:10, a nakon dvije minute igre u drugoj četvrtini imala je najveću prednost - 16 koševa (26:10). Hrvatska je potom stizala i na kraju treće četvrtine stigla Francuze. U zadnju četvrtinu se ušlo rezultatom 47:47, ali dvije i pol minute prije kraja Francuska odlazi na osam koševa prednosti (61:53) i u polufinale...

Hrvatsku za koju igra Dubrovčanin Mateo Vidović na startu razigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta čeka Litva, koja je u četvrtfinalu izgubila od Izraela s 94:78. Domaćin će biti suparnik Francuskoj u polufinalu, dok će u drugom polufinalu igrati Španjolska i Njemačka. Španjolska je u četvrtfinalu sa 70:69 dobila Tursku, a Njemačka je s 81:56 bila bolja od Velike Britanije. Naši su na startu natjecanja u skupini poraženi od Španjolske nakon čega su nadigrali Njemačku (potom su u zadnjem kolu u skupini dobili i Latviju, a u osmini finala Poljsku).