Sport Vaterpolo

VATERPOLO

30. LJETNA UNIVERZIJADA Ništa od borbe za medalju

VATERPOLO
Hrvatska je izgubila četvrtfinale 12:11 od SAD-a te će na vaterpolskom turniru 30. ljetne Univerzijade, koji se održava u talijanskoj Caserti, igrati na kraju za poredak od 5. do 8. mjesta.

Amerikanci su bolje otvorili utakmicu. Vodili u prvoj četvrtini s 3:1, a u drugoj sa 7:4. Početkom nastavka naši su serijom 4:0 poveli s 8:7, potom vodili s 9:8, a pet minuta i 20 sekundi prije kraja četvrte četvrtine poveli s 11:9. Nakon toga više nisu tresli mrežu suparnika, koji je do kraja postigao tri pogotka te otišao u borbu za medalju.

Jugaš, vratar Antonio Vukojević, najmlađi član reprezentacije, nije igrao u četvrtfinalu. Čitavu utakmicu među vratnicama proveo je dvije godine stariji Luka Podrug, član splitskog Mornara BS.