Sport Vaterpolo

29. EUROPSKO PRVENSTVO U VATERPOLU/ZAGREB 2010.

Hvala, Bušlje!

Fantastičan učinak Andra Bušlje rezultirao je visokom pobjedom Hrvatske protiv Rumunjske u 3. kolu skupine 'A' Europskog prvenstva u Zagrebu. Dubrovčanin, stup obrane Hrvatske, postigao je šest pogodaka. Zaustavio uz to Cosmina Radua, centra Rumunja.Ponovno su naši pokazali dosta slabosti u igri. Pogotovo je to bilo primjetno u otvaranju utakmice. Nesiguran je na početku bio vratar Josip Pavić, obrana nije bila agresivna te su Rumunji poveli 3:1 i 4:2. Ali, potom je na scenu stupio Bušlje te su neke pogreške u nastavku utakmice ostale skrivene iza njegovog fenomenalnog učinka u obrani i napadu.Protiv Rumunja nismo dočekali učinak u napadu Sandra Sukna, koji je više nego dobro odradio posao u obrani, ali u napadu slab. Izostali su pogotci i kapetana Samira Barača...Hrvatske je protiv Rumunja stigla do druge pobjede na EP-u nakon poraza na startu od Crne Gore. Ali, i dalje je, zahvaljujući pobjedi Italije protiv Crne Gorem u igri za prvo mjesto u skupini. Slijedeća prepreka našima je u petak, 3. rujna Španjolska (20.40 sati).Tonči VlašićSKUPINA 'A'/3. KOLO Hrvatska - Rumunjska 13:7ZAGREB Bazen na Savi. Gledatelja 2500. Suci: Stravidis (Grčka) i Juhasz (Mađarska).HRVATSKA: Pavić (6 obrana), Burić (1), Bošković (2), Dobud (1), Joković (1), Muslim (1), Karač (1), Bušlje (6), Sukno, Barač, Hinić, Obradović, Buljubašić.RUMUNJSKA: Stoenescu (5 obrana), Radu (2), Negrean, Diaconu, Iosep (2), Busila, Chioveanu, Matei Guiman (1), Cretu, Georgescu (1), Ghiban (1), Kadar, Dragusin.Igrač više: Hrvatska 13/9, Rumunjska 11/5Peterci: Hrvatska 1/1Četvrtine: 3:4, 3:1, 4:1, 3:1.GOL PO GOLPrva četvrtina: 1:0 Dobud (1/igrač više), 1:1 Radu (2), 1:2 Matei Guiman (6/igrač više), 1:3 Georgescu (6), 2:3 Muslim (7/igrač više), 2:4 Iosep (7/igrač više), 3:4 Bušlje (8), druga četvrtina: 4:4 Bušlje (10), 5:4 Bušlje (13), 5:5 Ghiban (14), 6:5 Bošković (14/igrač više), treća četvrtina: 7:5 Joković (18/igrač više), 7:6 Iosep (19/igrač više), 8:6 Bošković (19/peterac), 9:6 Bušlje (21), 10:6 Bušlje (24/igrač više), četvrta četvrtina: 11:6 Bušlje (26/igrač više), 11:7 Radu (27/igrač više), 12:7 Burić (30/igrač više), 13:7 Karač (32/igrač više).HINIĆ: BUŠLJE JE BIO FENOMENALANČim smo popravili obranu sve je došlo na svoje. Bušlje je bio fenomenalan. Bolji smo od Španjolske i Italije, ali to treba dokazati - istaknuo je Igor Hinić, hrvatski centar.- Nikad nisam postigao 6 pogodaka u jednoj utakmici, ali ovaj put je to pošlo meni za rukom, sutra će nekome drugome. Nervoza je bila na početku. Međutim, najvažnije smo ostvarili - kazao je, uvijek škrt na riječima, Andro Bušlje.SEMAFORSkupina 'A': Turska - Italija 4:9, Hrvatska - Rumunjska 13:7, Crna Gora - Španjolska 8:7. Poredak: 1. Italija 9 bodova, 2. Hrvatska 6 bodova, 3. Crna Gora 6 bodova, 4. Rumunjska 6 bodova, 5. Španjolska (utakmica manje) bez boda, 6. Turska bez boda.Skupina 'B': Rusija - Srbija 10:16, Makedonija - Njemačka 7:8, Grčka - Mađarska 6:6. Poredak: 1. Mađarska 7 bodova, 2. Srbija 6 bodova, 3. Njemačka 6 bodova, 4. Grčka 4 boda, 5. Makedonija 3 boda, 6. Rusija bez boda.