Sport Nogomet

TREĆA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - JUG

OSTALO JOŠ 90 MINUTA Neretvanac u 90. izbacio Uskok iz igre za naslovom prvaka, a Junak će u zadnjem kolu navijat za GOŠK Dubrovnik 1919.

Neretvanac je poveo u 9. minuti kod Uskoka pogotkom Bruna Jelavića. Domaćin je izjednačio nakon što je krenuo s centra (Zvonimir Teklić u 10. minuti), a u 59. minuti pogotkom Ivana Žižića stigao do vodstva kojeg je držao sve do posljednje minute kada je Ilija Mašić izjednačio, donio Neretvancu bod, a Uskoka takoreći isključio iz borbe za naslov prvaka.

BŠK Zmaj je odigrao 1:1 s RNK Split kod kuće. Mihovil Džeba je bio strijelac za domaćina, a za goste Drago Gabrić, vodeći strijelac lige, koji je sad na učinku od 22 pogotka (drugi je Baldo Cicijelj iz GOŠK Dubrovnika 1919. s 20 pogodaka).

Neretva je u Baškoj Vodi postigla dva pogotka, ali nije uspjela izbjeći poraz. Urania je slavila sa 4:2.

Kolo prije kraja Junak je prvi, a Croatija druga, međutim, Croatija ima bolji međusobni omjer s Junakom. Dva boda manje od Junaka i Croatije ima Primorac iz Biograda na Moru, kojeg je savladala na svom terenu s 3:2. Croatija u zadnjem kolu, 1. lipnja, dolazi u Dubrovnik. Junak dočekuje Hrvace, a Primorac iz Biograda na Moru igra na svom terenu protiv Zagore (Primorac iz Biograda na Moru je u prvom dijelu sezone dobio Croatiju kod kuće s 3:2).

SEMAFOR 29. kolo
Srijeda, 22. svibnja, Ploče:
Jadran LP - GOŠK Dubrovnik 1919. 1:3, subota, 25. svibnja, Zmijavci: Croatia – Primorac (BNM) 3:2, Blato: BŠK Zmaj – RNK Split 1:1, Hrvace: Hrvace – Imotski 7:2, Ivanbegovina: Kamen – Junak 1:1, Klis: Uskok – Neretvanac 2:2, Baška Voda: Urania – Neretva 4:2, Unešić: Zagora – Primorac 1929. Stobreč 2:1.