Sport Nogomet

NOGOMET/PRVA ŽNL

Župa sačuvala vrh, Croatia zaustavila Slaven

Velimir Kajba, kapetan Župe dubrovačke, prevario je iz slobodnog udarca, s više od 20 metara, Cvitana Boticu na vratima Žrnova. Tim pogotkom u 30. minuti utakmice Župa dubrovačka je stigla do pobjede, nova tri boda s kojima je zadržala prvo mjesto. Momčad trenera Josipa Papića (povremeno i igrača) i dalje je bez poraza. U pet utakmica ostvarila je četiri pobjede i remi.

I dalje su tri momčadi bez poraza u Prvoj županijskoj ligi. Drugoplasirani Maestral ima pobjedu manje, a remi više od lidera. U 5. kolu momčad iz Krvavaca je dočekala te pobijedila Konavljanina, kojem je to drugi poraz. Neporažena je i Croatia iz Gabrila, koja je odigrala utakmicu manje od Župa dubrovačke i Maestrala. Momčad trenera Ivice Zadra je ostvarila dvije pobjede i dva remija. Drugu pobjedu je zabilježila je u 5. kolu protiv Slavena kod kuće. Slaven je zaustavljen nakon tri pobjede u nizu.

U Gabrilima domaćin je poveo u 24. minuti pogotkom Tomislava Marinovića. U 47. minuti je 2:0. U kaznenom prostoru Slavena prekršajem je zaustavljen Josip Zadro, a siguran realizator najstrože kazne bio je Mario Mostina. Slaven je smanjio u 80. minuti. Mrežu domaćina pogodio je Ivan Pulić, koji nije počeo utakmicu.

U preostale dvije utakmice odigrane ove nedjelje uspješni su bili gosti. Metkovci uvjerljivi kod Hajduka 1932., a Jadran 1929. u Potomju protiv Grka. U Vela Luci poveo je domaćin, i to u 13. minuti pogotkom Marka Andreisa. Josip Plečaš je izjednačio u 37. minuti iz kaznenog udarca. U zadnjih 20-ak minuta utakmice tri pogotka ONK Metković: Luka Borovac u 73., Marin Talajić u 86. i Josip Plečaš u 89. minuti. Josip Mioč je proslavio svoj 19. rođandan s dvije asistencije. Asistirao je za dva posljednja pogotka na utakmici.

U Potomju je također domaćin poveo, a gost odnio sva tri boda. U 41. minuti Kristijan Ređepaj je zatresao mrežu Jadrana 1929. Preokret u zadnjih 15 minuta utakmice i to s igračem manje budući je u 66. minuti isključen Toni Vlatko, igrač gostiju zbog vrijeđanja glavnog suca Luke Likovića. U 75. minuti izjednačio je Marin Laus, a dvije minute prije kraja utakmice Ivan Bezek pogodio za pobjedu.

U Krvavcu nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu, a u nastavku Maestral je dva puta zatresao mrežu Konavljanina. Prvo Darko Jerković u 49., a potom Marin Jelavić u 67. minuti za konačnih 2:0.

SEMAFOR 5. kolo
Nedjelja, 9. listopada, Lastovo:
Omladinac - Orebić (odgođeno), Vela Luka: Hajduk 1932 - ONK Metković 1:4, Čibača: Župa dubrovačka - Žrnovo 1:0, Krvavac: Maestral - Konavljanin 2:0, Gabrili: Croatia - Slaven 2:1, Potomje: Grk - Jadran 1929 1:2, slobodan je bio Gusar.

POREDAK
1. Župa dubrovačka
13 bodova (11:2), 2. Maestral 11 (9:3), 3. Slaven 9 bodova (7:5), 4. Croatia (utakmica manje) 8 bodova (12:5, 5. ONK Metković 8 bodova (9:4), 6. Gusar (utakmica manje) 7 bodova (6:3), 7. Jadran 1929. Smokvica 5 bodova (5:12), 8. Orebić (utakmica manje) 4 boda (6:6), 9. Grk 4 boda (7:10), 10. Konavljanin (utakmica manje) 4 boda (4:7), 11. Žrnovo (utakmica manje) 3 boda (3:6), 12. Hajduk 1932. (utakmica manje) 2 boda, 13. Omladinac (utakmica manje) 1 bod (2:12).