Sport Košarka

KOŠARKA/NBA

TRICA, ČETIRI SKOKA I BLOKADA HEZONJE Orlando prekinuo niz poraza, a sad mu stižu Durant, Curry i ekipa

KOŠARKA/NBA

Orlando Magic je sa sedmoricom dvoznamenkastih u napadu dobio Milwaukee Bucks sa 112:96 te nakon tri poraza u gostima stigao kod kuće do pobjede, treće u zadnjih dvanaest utakmica, prve ove sezone protv Bucksa u njihovom trećem međusobnom ogledu. Najviše je ubacio Elfrid Payton (20 koševa, 6 asistencija), zatim Jeff Green 18 (7 skokova), Aaron Gordon 17 (8 skokova), Serge Ibaka, Nikola Vučević i Bismack Biyombo po 13 (Biyombo je imao i 13 skokova) te DJ Augustin 10 (8 asistencija).

Kako i dalje nema ozlijeđenog Evana Fourniera, kojem se pridružio i Jodie Meeksa, bilo je govora kako će Mario Hezonja početi utakmicu, prvi put ove sezone se naći u startnoj petorci, a što je bio slučaj devet puta prošle sezone. Međutim, trener Franck Vogel se odlučio na kraju za veterana CJ Watsona.

Ipak, treću utakmicu u nizu Hezonja je dobio dvoznamenkastu minutažu. Igrao je 13 minuta: postigao je 3 koša uz šut 1/5 od čega za tricu 1/3. Imao je 4 skoka i 1 blokadu. CJ Watson je za 30 minuta ubacio 5 koševa uz šut iz igre 2/8, imao 5 skokova i 2 asistencije. Ne zna se kad će Fournier natrag na parket, a Meeks će izbivati najmanje četiri tjedna.

Orlando je i dalje dvanaesti, 18 pobjeda i 27 poraza. I dalje osmi Chicago ima tri pobjede više (21 pobjedu i 23 poraza). Na Istoku vodi Cleveland s 30 pobjeda i 11 poraza, a na Zapadu vrh drži Golden State, najuspješnija momčad lige, s 37 pobjeda i 6 poraza, koja je za dva dana gost Orlanda zbog čega će opet, pišu američki mediji, Amway centar biti ispunjen do posljednjeg mjesta.